Olga Jegunova

The Latvian pianist Olga Jegunova makes every performance fresh and compelling. She possesses a remarkable musical imagination combined with a seriousness of purpose and discipline. Her repertoire ranges from Bach to Schnittke, Scarlatti to Bartok and includes much contemporary repertoire, not least some new works composed especially for her.

 

Olga's story

ENG  /  RUS  /  LAT  /  ITA /  FR

Olga Jegunova ir izaugusi un izglītojusies Rīgā. Mācījusies Pāvula Jurjāna un Emīla Dārziņa mūzikas skolā pie Ellas Strazdiņas un prof. Ilzes Graubiņas. Pēc iegūtā bakalaura un maģistra grāda Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (prof. Sergejs Osokins), kā arī Master of Music diploma Mūzikas un Teātra augstskolā Hamburgā (prof. Volker Banfield), Olga pārvācās uz Londonu, kur 2010. gadā absolvēja Karalisko Mūzikas koledžu Dmitrija Aļeksejeva klavieru klasē. 2011. gadā Olga pabeidza savas studijas Karaliskajā Ziemeļu Mūzikas koledžā Mančestrā pie prof. Normas Fisher.

Olga ir papildinājusi savas zināšanas meistarklasēs pie sekojošiem pianistiem: Andras Schiff, Vera Gornostayeva, Igor Zhukov, Lazar Berman, Eliso Virsaladze, Eugene Pridonoff, Elena Richter, Mikhail Voskresensky un Emmanuel Krassovsky. Olga spēlē arī senos taustiņinstrumentus – klavesīnu un fortepiano. Viņa bieži uzstājas kā soliste, kā dažādu kameransambļu dalībniece un arī kā koncertmeistare. Olga ir sadarbojusies ar tādiem diriģentiem kā Normunds Vaicis, Saulius Sondeckis, Andris Vecumnieks, Alexandr Soddy, Muhai Tang, Andres Mustonen un Gergely Madaras, un spēlējusi kā soliste ar Sinfonia Concertante, Lietuvas kameroķestri, Cīrihes kamerorķestri, Manchester Camerata u.c.

Olga ir piedalījusies un guvusi balvas valsts mēroga un starptautiskajos konkursos: bērnu konkurss „Talants Latvijai” Rīgā (1996) – 1. vieta, Ginette Goubert starptautiskais pianistu konkurss Parīzē (1997) – 1.vieta, Maryse Cheilan starptautiskais pianistu konkurss Francijā (1998) – 2.vieta, Stasys Vainiunas starptautiskais pianistu konkurss Lietuvā (2001) – 4.vieta, Starptautiskais Animato konkurss Cīrihē (2008) – 2.vieta, STEINWAY – FÖLDERPREIS konkurss Hamburgā (2008) – 1. vieta, Geza Anda Concours Cīrihē (2009) – Pusfinālistes diploms.

Olga ir arī piedalījusies Liepājas zvaigžņu festivālā (1997), Jauno mūziķu festivālā Maskavā (2002), J. S. Baha festivālā Rīgā (2003), Vladimira Spivakova fonda organizētajā Jauno mākslinieku festivālā Rīgā un Maskavā (2006) un Bēthovena festivālā Vācijā “Kasseler – Musiktage” (2008), kā arī Deal Spring Festival, Chilingirian Schumann festival Londonā (2010), Starptautiskais Mūziķu seminārā IMS Prussia Cove un mūsdienu mūzikas festivālā “Sounds New” (2011).